Silnik 1.9 TDI 👉 Typowe Usterki i Porady | Strefa Volkswagena :)

Silnik 1.9 TDI 👉 Typowe Usterki i Porady | Strefa Volkswagena :)Silnik 1.9 TDI – poznaj jego typowe usterki i porady eksploatacyjne, aby służył długo i niezawodnie! Chcesz tanio ubezpieczyć auto? https://bit.ly/TanieUbezpieczeniePojazdu

Sklep z zamiennikami części do Twojego auta: http://bit.ly/CzesciSamochodowe

Link do galerii z cenami części z filmu oraz spisu wersji 1.9 TDI:

https://www.motospace.pl/porady/silnik-1.9-tdi-typowe-usterki/

Diesel 1.9 TDI to nie jest zwykły silnik – to motor, który spopularyzował bezpośredni wtrysk paliwa w samochodach osobowych. W efekcie koszty paliwa znacznie spadły, bo spalanie turbodiesla 1.9 TDI było nieosiągalne dla rywali z wtryskiem pośrednim z lat 90. ubiegłego wieku.

Potem przyszła pora na pompowtryskiwacze – znowu coś, co miał tylko Volkswagen. Silnik 1.9 TDI wspinał się na kolejne szczyty mocy i momentu obrotowego, łącząc znakomitą dynamikę i elastyczność z nieprzyzwoicie niskim spalaniem.

Dziś po Polsce jeździ mnóstwo Volskwagenów, Audi, Skód i Seatów z silnikami 1.9 TDI w przeróżnych wersjach. Ze względu na znaczne przebiegi, stan techniczny tych silników zależy głównie od tego, czy właściciel regularnie inwestuje w wymianę części eksploatacyjnych lub ich regenerację.

Zawór recyrkulacji spalin (EGR), turbosprężarka, dwumasowe koło zamachowe to elementy eksploatacyjne typowe nie tylko dla silnika 1.9 TDI, lecz także dla każdego nowoczesnego turbodiesla, jak np. 2.0 TDI, 1.6 TDI z grupy VAG, 1.6 HDI i 2.0 HDI z grupy PSA, czy też silników z rodziny TDCI firmowanych przez Forda.

Jeżeli tylko silnik 1.9 TDI nie ma kodu BXE i jest doinwestowany, to auto używane z takim napędem powinno być pewnym i udanym zakupem.

Chcesz jako pierwszy lub pierwsza dostawać od nas nowe filmy? Tak? 🙂 No to teraz:

1: Subskrybujesz nas tutaj: http://bit.ly/SubskrybujMotospace

2: Klikasz małą ikonę dzwonka pod filmem (🔔) żeby mieć pewność, że nie przeoczysz żadnych powiadomień z naszego kanału. Dziękujemy i zapraszamy!

Jesteśmy też tutaj: https://www.motospace.pl

#TDI #StrefaVolkswagena #VW

Importowane z Youtube

motospace.pl: