Najszybsza torówka XX wieku ODC.28 | Pierwsze wrażenia z jazdy na nowej pompie hamulcowej.

Najszybsza torówka XX wieku ODC.28 | Pierwsze wrażenia z jazdy na nowej pompie hamulcowej.Projekt motocyklowy, którego celem jest ustanowienie najlepszego czasu okrążenia na jak największej ilości torów wyścigowych wśród motocykli wyprodukowanych w XX wieku, czyli do końca 2000r.

Koszt zakupu motocykla nie mógł przekraczać 10000zł, motocykl musiał być wyprodukowany najpóźniej w ostatnim kwartale 2000r., nie musi posiadać homologacji drogowej, opony typu slick są dopuszczalne, może posiadać dowolną ilość modyfikacji.

Wybór padł na Yamahę YZF-R1 z 1999r. Projekt wystartował w lipcu 2021r, pierwszy oficjalny odcinek pojawił się na początku września 2021r.

Materiały zawierają historię projektu jako samej idei, wybór konkretnego modelu i egzemplarza, relacje z wyjazdów na tory i time attack możliwie największej ilości obiektów w Polsce i za granicą, dokumentację eksploatacji motocykla, serwis, pomiary na hamowni, naprawy oraz modyfikacje dokonywane na bieżąco w trakcie projektu. Pojawią się również materiały z kamery onboard dokumentujące dokonania w trakcie jazdy. Dodatkowo w materiałach będą się pojawiać szczegółowe technikalia dotyczące jazdy torowej.

Planowany jest udział w amatorskich wyścigach serii Speedday Trophy w sezonie 2022

Importowane z Youtube

admin: