Mieszkanie czy dom? Z czego nie zdajesz sobie sprawy wyprowadzając się z miasta na wieś?

Mieszkanie czy dom? Z czego nie zdajesz sobie sprawy wyprowadzając się z miasta na wieś?Wyprowadzili się z mieszkania w bloku do własnego domu na wsi i żyli długo i szczęśliwie… Oj niekoniecznie! W tym filmie opowiadamy o cieniach mieszkania we własnym domu i minusach życia poza miastem.

0:30 – W oczekiwaniu na kolejne etapy budowy sprzątamy na działce, zamawiamy materiały i wyposażenie, przeprojektowujemy pomieszczenia w domu i zastanawiamy co się zmieni w naszym stylu życia

1:48 – Nasze dotychczasowe doświadczenia z mieszkaniem w Warszawie i poza Warszawą, z mieszkaniem w domu jednorodzinnym i w bloku z wielkiej płyty.

2:54 – Dojazdy do pracy i do szkoły, kiedy mieszkasz poza miastem. Stracony czas i stanie w korkach. To dojazdy skłoniły nas do przeprowadzki do Warszawy.

5:20 – Dlaczego wyprowadzamy się jeszcze dalej od Warszawy? Praca zdalna z mieszkanie poza miastem. Czy twój zawód pozwala ci na pracę online? Czy twoje dzieci dojadą do szkoły?

6:30 – Dlaczego zrezygnowaliśmy z działki na wsi na rzecz działki w małym mieście?

O tym jak szukaliśmy działki opowiadamy tutaj: https://youtu.be/NV0RSZzGEK8

9:27 – Czy twoja wymarzona działka na uboczu pod lasem lub nad jeziorem pozostanie piękna za rok za dwa? Co zostanie wybudowane obok? Jakich będziesz mieć sąsiadów? Na twojej łące zaraz będzie mnóstwo sąsiednich domów i sąsiadów, a co się będzie działo na działce u sąsiada….

13:00 – Czy na twojej wsi jest świeże powietrze? Miejsce zamieszkania a jakość powietrza, którym oddychamy.

13:58 – Dostępność infrastruktury. Brak kanalizacji, problemy z elektrycznością, problemy z drogami, brud z drogi w domu. Wielka burza a elektryczność w twoim domu.

18:57 – Proza życia. Sprzątanie ogrodu. Koszenie trawy. Odśnieżanie podjazdu. Domowe naprawy i konserwacja. Nie ma wspólnoty, która zadba o utrzymanie budynku i terenów zielonych.

21:00 – Anonimowość i prywatność – Gdzie tak naprawdę jest większa: w domu czy w bloku? Na wsi i w małym mieście nie zginiesz w tłumie!

24:07 – Jak na twoją przeprowadzkę zareagują twoi znajomi? Czy wszyscy cię odwiedzą? Czy dla ciebie odwiedziny u znajomych w mieście nie będą uciążliwe? A może ktoś zacznie cię częściej odwiedzać?

Wad całe mnóstwo, a jednak sami wyprowadzamy się z Warszawy i będziemy mieszkać w małej miejscowości 😉

😎 Żeby nie przegapić naszego kolejnego filmu, koniecznie zasubskrybuj nasz kanał na Youtube – wystarczy kliknąć tutaj: https://www.youtube.com/c/ucieczkazwarszawy?sub_confirmation=1
Jeżeli chcesz nasze poczynania śledzić codziennie na Instagramie, kliknij tu: https://www.instagram.com/ucieczkazwarszawy/

Importowane z Youtube

admin: