Jak jeździć na gazie?

Jak jeździć na gazie?Jednym z najpopularniejszych sposobów na oszczędną jazdę jest montaż instalacji LPG. Wyjaśniamy jak jeździć na gazie, żeby rzeczywiście było taniej i na co zwracać uwagę, by ta jazda była bezproblemowa

Importowane z Youtube Zajmujemy się diagnozowaniem oraz naprawą układów elektronicznych silników benzynowych i diesla. Jednym z takich warsztatów jest nasza firma. Zatrudniamy mechaników doskonale zaznajomionych z technologią pojazdów Opla, którzy są w stanie zidentyfikować i naprawić zarówno standardowe, jak i bardziej zaawansowane usterki i awarie w tych samochodach. Wyraźnym atutem jest wysoki poziom kwalifikacji i duże doświadczenie zawodowe naszych mechaników. W rezultacie wszystkie prace są wykonywane z dokładnością, wydajnością i szybkością.

Wykonujemy:

odczyt informacji ECU
odczyt błędów
kasowanie błędów
regulacje
aktywacje elementów wykonawczych
kodowanie wtryskiwaczy

Serwis samochodowy w Warszawie (Polska)
Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że utrzymanie pojazdu w dobrym stanie i planowanie regularnej konserwacji są kluczowe dla utrzymania jego sprawności i bezpieczeństwa. Nie da się jednak uniknąć zużycia poszczególnych elementów, a także wystąpienia problemów wymagających drobnych lub znacznych napraw. Potrzebujesz wtedy usług doświadczonego technika, który szybko i prawidłowo naprawi wykryty problem, umożliwiając dalszą eksploatację pojazdu.

Nasza firma zajmująca się naprawami samochodów, zlokalizowana w dogodnej lokalizacji, zajmie się wszystkimi aspektami naprawy i konserwacji pojazdów, w tym diagnostyką i wymianą zużytych części, w sposób wydajny i kompetentny. Warszawskie Centrum Obsługi Pojazdów znajduje się na warszawskiej Woli i obsługuje głównie klientów z tej okolicy i okolic.

Mechanik samochodowy z dużym doświadczeniem w Warszawie
Dbamy o to, aby nasi klienci otrzymali kompleksową obsługę, a także fachową pomoc w przypadku problemów z pojazdem. Wszyscy w naszym zespole mają nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także rozległą wiedzę na temat mechaniki pojazdów, w tym zarówno samochodów zaawansowanych technologicznie, jak i starszych modeli samochodów.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac przeprowadzamy pełną diagnostykę, aby móc dokładnie zidentyfikować źródło awarii i jak najszybciej ją wyeliminować, unikając konieczności obciążania klienta dodatkowymi usługami.
Wśród usług świadczonych przez naszą firmę naprawy samochodów są:

– wykonywanie napraw samochodów wszystkich marek i modeli,
– regularna wymiana zużytych części, – naprawa układów i podzespołów chłodzenia, układu kierowniczego, hamulcowego i innych oraz
Ponadto świadczymy kompleksowe usługi wulkanizacyjne.
– montaż instalacji LPG; – wykonywanie przeglądów okresowych.
Ponadto nasza naprawa samochodowa wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt i systemy diagnostyczne, które umożliwiają mechanikowi dokonywanie drobnych poprawek lakierniczych i innych czynności obsługowych w celu utrzymania pojazdu w dobrym stanie. Zależy nam nie tylko na zapewnieniu najwyższego poziomu obsługi, ale także na tym, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni z wykonanych napraw. Dzięki temu nasza firma zajmująca się naprawami samochodów korzysta tylko ze sprawdzonych części zamiennych renomowanych producentów. Jeśli szukasz najlepszego warsztatu samochodowego w okolicy Warszawy, skontaktuj się z nami!

TWÓJ SAMOCHÓD JEST W DOBRYCH RĘKACH.
Zależy nam na Twoim optymalnym bezpieczeństwie i przyjemności, dlatego każdą naprawę traktujemy jako wyjątkową sytuację. Identyfikujemy źródło usterek na podstawie objawów, historii pojazdu i częstotliwości użytkowania, aby zapobiec kolejnym problemom i zapewnić, że pojazd jest gotowy do jazdy i nie wrócisz do nas z takim samym uszkodzeniem.

Kontaktujemy się z Państwem na bieżąco, aby na bieżąco informować Państwa o postępach naprawy oraz organizować wszelkie niezbędne informacje.
Zadzwoń lub zostaw wiadomość, a odezwiemy się najszybciej jak to możliwe! Co powinieneś regularnie zmieniać w swoim samochodzie?
Każdy kierowca powinien pamiętać, że części i płyny robocze należy regularnie wymieniać. Przede wszystkim raz w roku należy wymieniać olej silnikowy i filtr oleju, a także filtry paliwa, powietrza i kabinowe. Wszystko zależy jednak od tego, jak często samochód jest używany i ile kilometrów dziennie pokonuje. Sugeruje się wymianę oleju i filtrów co 20 tys. kilometrów, ale wymiana co 15 tys. kilometrów jest bezpieczniejszym wyborem – zwłaszcza jeśli auto przejedzie dystans w mniej niż rok.

Ważnymi elementami są również klocki i tarcze hamulcowe, które zużywają się podczas postoju pojazdu. Jeśli nie ma rozpraszających dźwięków, można je wymienić po około 30 – 50 tysiącach przejechanych kilometrów (km) (w zależności od jakości użytych części). Podczas hamowania słychać zgrzytanie, co oznacza, że ​​klocki hamulcowe nie są już ścierane i należy je wymienić na nowe. Jazda z takimi klockami hamulcowymi powoduje nie tylko szybkie zużycie tarcz hamulcowych, ale również jest niezwykle niebezpieczna!

Należy również pamiętać o regularnej wymianie rozrządu, zgodnie z zaleceniami producenta. Z powodu tej częstotliwości awarii pasek rozrządu może spowodować znaczne uszkodzenie silnika. Ważne elementy, o których powinien pamiętać kierowca: olej w skrzyni biegów (co 60-80 tys. km), opony (sezon po sezonie i przy zużytym bieżniku) oraz akumulator (co 60-80 tys. km). ). Jakiego oleju silnikowego powinienem używać w swoim samochodzie?
Na rynku dostępne są trzy rodzaje olejów: syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Większość różnic wynika z różnic w składzie, a mianowicie ilości zawartych baz olejowych i substancji uszlachetniających (dodatków). Syntetyczne oleje silnikowe są obecnie najpopularniejszymi i powszechnie dostępnymi olejami silnikowymi, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb i wymagań nowoczesnych silników. Jego formuły działają znacznie lepiej, zachowują swoje właściwości zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach, utrzymują silnik w czystości, zmniejszają tarcie i zużycie części i paliwa oraz redukują osady w komorze spalania, a także inne korzyści.

Istnieje również unikalna terminologia, którą można spotkać na olejach, taka jak 0W, 15W, 60 i tak dalej. Służą do opisu lepkości oleju, który stanowi barierę dla pływania. Litera W wskazuje lepkość w niskich temperaturach, podczas gdy litera N wskazuje na brak lepkości w wysokich temperaturach. Najczęściej stosowanymi obecnie smarami są uniwersalne, wielosezonowe oleje, które dobrze sprawdzają się zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Niższa wartość oznacza zmniejszoną lepkość, która nie powoduje obniżenia osiągów silnika. Z drugiej strony wyższa lepkość zapewnia skuteczniejszą ochronę silnika przed zużyciem. Naprawa samochodu z ubezpieczeniem OC – jak się do tego zabrać poprawnie.
Istnieje możliwość, że samochód zostanie naprawiony na warunkach ubezpieczenia drugiego kierowcy, jeśli to on w pierwszej kolejności ponosi winę za zdarzenie. Z kolei kierowca, którego samochód uległ uszkodzeniu, ma możliwość wyboru między dwoma rodzajami płatności: gotówką (tzw. rozliczenie kosztowe) i bezgotówkową. W zależności od okoliczności pierwszego kierowca otrzyma odszkodowanie za szkodę, której wysokość ustali ekspert. Kierowca zamiast płacić gotówką przywozi swój samochód do warsztatu samochodowego, a po wykonaniu usługi warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem, od którego otrzymał polisę, zgodnie z prawem.

admin:

Zobacz komentarze (21)

 • Oplem Astrą 1.4 16v przejechałem 250 tys na gazie, bez najmniejszego problemu, spalenie 1,5 litra więcej niż na benzynie. Instalacja brc seqvent 24. Facet nie zna sie na tym co mówi.

 • STEK BZDUR. Szkoda czasu na oglądanie podstawionego redaktorzyny.
  1) To się opłaca. Cena gazu/litr obecnie 2,51 benzyny 5,21.
  2) Zużycie większe? Troszkę, ale nie 30-40% na sekwencji, jeśli tak, konieczna kalibracja. U mnie na benzynie silnik x14xe (1.4 16V 90KM) pali 6,5 w trasie, na gazie 7.5. Sprawdzone wielokrotnie. W mieście 8, gaz 9-9,5.
  3) Kiedy to się opłaca? Tego nie powiedział, a to najważniejsze! Opłaca się, gdy przejeżdżamy dużo km rocznie, przy założeniu, że odcinki "jednorazowe" to 25 i więcej kilometrów. Powód jest taki, że początkowe 2km to benzyna do rozgrzania, więc żeby to miało sens, trzeba robić dłuższe odcinki.
  4) Słabszy na gazie? W granicy błędu wyczucia. Jeśli dobrze ustawiona instalacja, przyspieszenie będzie bez odczuwalnej różnicy. Czasem, ciut czuć elastyczność na V biegu ale minimalnie.
  5) O oszczędnej jeździe nic nie powiedział. To prawda, że warto jeździć spokojnie, ale z uwagi na to że wtedy zawsze mniej spalimy, na pb również. Mógł wspomnieć, że warto przed wzniesiem się rozpędzać, albo zjeżdżać z górki na biegu bez gazu, byłoby na temat chociaż.
  6) Materiał bardzo stronniczy, redaktorek z góry nastawiony Anty do LPG. Inaczej by gadał, gdyby miał do pracy 50-100km codziennie.
  7) Dźwięk wtryskiwaczy.. dajcie spokój, to słychać jak się maskę otworzy i stoi blisko..
  8) Wskaźnik może być pomocny, ale trzeba wiedzieć, że można wyregulować go aby gasił diody przy odpowienich prograch napięć odnoszących się do stanu baku.
  9) Od szybkiej jazdy psują się silniki podatne na uszkodzenia, owszem wys. temp. ma zły wpływ, ale bez przesady, przy katowaniu i na benzynie zajedziemy auto.
  10) V-max niższa? To kwestia ustawienia mieszanki. Ja mam ustawiony gaz tak, że na benzynie i gazie wyciąga tyle samo, czyli licznikowe 190km/h, próbowałem dusić i na gazie i na benzynie - więcej nie pójdzie, jedzie tyle bez względu na paliwo.
  I TO TYLE. Tak to już jest, ze jak ktoś nie ma styczności z tematem a bierze się za  omawianie to całe G potem z tego wychodzi..

 • Materiał warto było by zaktualizować, bo całkowicie stracił ważność ;)
  Prosty przykład. Mamy w rodzinie Audi 100 C4 2.6 150KM oraz A6 C4 2.8 174KM Quattro. Oba w wersji Avant.
  Oba auta mają założone prawie identyczne instalacje. W A6 są lepsze wtryskiwacze. Butle takie same z tego co pamiętam. 

  Co zaobserwowane po przejechaniu kolejno 50 i 30tyś km.

  Moc niezmieniona, ewentualnie nie zauważalna różnica. Na hamownie nie wjeżdżaliśmy ;)
  Spalanie faktycznie o ok 30% większe ale jednak z takimi motorami korci mocniej depnąć ;) Jak się powstrzymać i jechać spokojnie, to różnica spada do ok 15-20%.

  Awaryjność silnika. Brak usterek. Jedynie standardowa konserwacja i wymiana płynów oraz filtrów.

  Fakt faktem, nie każdy silnik lubi się z gazem i po założeniu instalacji następuje dramat. Wspomniane silniki nie mają najmniejszego problemu z pracą na gazie. Warunek założenie dobrej instalacji za ok 3,5 tyś zł i do tego przez porządny warsztat.
  W moim przypadku (A6C4) instalację założyłem, gdy w ciągu tygodnia benzyny zacząłem spalać za 1000zł, więc oszczędność spora i inwestycja już dawno się zwróciła :)

  Co do prędkości maksymalnej. Tak jak na Pb skrzynia 5bieg kończy się przy ok. 220km/h tak samo na gazie. Sprawdzone kilkukrotnie ;)

 • Bardzo chętnie tu wracam, widok kretyna, który udaje eksperta bredząc niemiłosiernie w każdej sytuacji wywołuje uśmiech na twarzy.