Dmuchawa nawiewu – serwis i naprawa?

Czy uważasz, że dmuchawa powietrza w Twoim samochodzie nie działa prawidłowo? Masz problemy z jazdą, ponieważ szyby są zaparowane? Rezystor dmuchawy może być uszkodzony. Bez względu na to, jak śmieszne się to wydaje, nie odrzucaj tego od razu. W końcu Twoje bezpieczeństwo i bezpieczeństwo innych użytkowników drogi są powiązane z tym, jak komfortowo czujesz się za kierownicą. Kiedy na dworze jest gorąco lub zimno

Jak rozpoznać, czy dmuchawa wymaga naprawy? Nie, nie musisz ciągle kupować nowych. To częste pytanie, które otrzymuję od potencjalnych klientów. Dlatego dzisiaj się na tym skupiamy.

Co to jest dmuchawa i do czego służy?
Zanim przejdę do szczegółów, jak rozpoznać tę konkretną wadę, najpierw wyjaśnię, co to jest. Pomocna jest świadomość, że dmuchawa jest odpowiedzialna za cyrkulację zimnego lub gorącego powietrza do kabiny pasażerskiej. Jako źródło zasilania wykorzystuje silnik prądu stałego z kontrolą przepływu powietrza. W teorii jest ich tak wiele.

Ponadto, jak działa dmuchawa samochodu i jak działa? Jego zadaniem jest regulowanie temperatury powietrza wewnątrz pojazdu. Jednak za efektywną cyrkulację powietrza odpowiada nie tylko ten element.

Pogorszenie stanu rezystora dmuchawy jest najczęstszą przyczyną awarii. Dzięki temu warto go lepiej poznać. Rezystor wentylatora nagrzewnicy jest elementem układu elektrycznego, dlatego jest tak nazywany. Ta osoba jest odpowiedzialna za zapewnienie, że silnik dmuchawy pracuje z odpowiednią prędkością. Przełącznik, pokrętło lub pokrętło to wszystko, czego potrzebujemy, aby sterować jego wyjściem.

Dzięki temu jesteśmy w stanie precyzyjnie dostroić przepływ powietrza i wentylację we wnętrzu. Co się stanie, jeśli to nie zadziała? W takim przypadku nie będziesz w stanie regulować przepływu powietrza. Nawiązaniem do tego zjawiska są zaparowane szyby samochodu. Nawet klimatyzacja może nie być w stanie pomóc na dłuższą metę.

Co musisz zrobić dalej? Jakie są objawy i czy możesz sam dowiedzieć się, co jest z nim nie tak? Wszystko zależy od sytuacji.

Tylko rezystor dmuchawy jest winny awarii dmuchawy powietrza nawiewanego.
O ile rezystor jest najbardziej typowym winowajcą problemów z wentylacją, znam to z własnego doświadczenia jako technika. Jak się okazuje, przyczyn może być wiele.

W tej kategorii byłby problem z klimatyzacją w aucie lub zatkanym filtrem w kabinie. Chociaż ten element mógł ulec awarii, istnieją pewne oznaki, że mógł zostać uszkodzony w procesie.

Pierwszy problem polega na tym, że sterowanie przepływem powietrza uległo awarii. Jaki to ma sens? Na przykład poziomy 1, 2 i 3 4-stopniowego panelu nawiewu często nie będą działać, ale poziom 4 będzie. Co ciekawe, odpowiada na ilość dostosowań.

W takim przypadku możesz mieć problem z rezystorem dmuchawy w Twoim samochodzie. Inny typowy błąd ma ten sam problem. W tej sytuacji wentylacja zupełnie nie istnieje. W tym przypadku powietrze nie będzie wydmuchiwane z przepływu powietrza w żadnym biegu. To po prostu nie działa.

Powyższy problem może jednak potencjalnie doprowadzić do awarii w wydzielonym obszarze pojazdu. Inne części systemu wentylacyjnego mogą również powodować bardzo podobne objawy. Oto kilka przykładów:

Panel sterowania dopływu powietrza został uszkodzony
awaria silnika dmuchawy z powodu uszkodzenia, przepalonych bezpieczników lub wadliwego okablowania wentylatora nawiewnego wlot powietrza został zablokowany przez uszkodzony przekaźnik, który uległ awarii
Łatwo zauważyć, że dostępnych jest wiele opcji. Przed podjęciem decyzji o naprawie możesz chcieć dwukrotnie sprawdzić swoją diagnozę. Uszkodzenie układu chłodzenia lub klimatyzacji może być przyczyną problemu.

Wiatrak lub inny podstawowy element może być zużyty i być źródłem problemu. Oznacza to, że należy unikać prób samodzielnego demontażu i naprawy części. Jeśli twoja własna diagnoza jest nieprawidłowa, nadal będziesz potrzebować mojej pomocy.

Najlepszą rzeczą do zrobienia w tym scenariuszu jest jak najszybsze skontaktowanie się ze mną. Moim zadaniem jako wykwalifikowanego mechanika jest postawienie dokładnej diagnozy i szybka naprawa uszkodzonych części.

admin: