Loading…

Mobilny Mechanik Warszawa

Warsztat Samochodowy - Mobilny Mechanik Warszawa – Mechanika – Diagnostyka – Elektryka Samochodowa – Nasza firma oferuje opcje Mechanika z Dojazdem w Warszawie!
Kontakt
8 TŁOKÓW W 4 CYLINDRACH??? Czyli SUPER Dwusuw w DIESLU!!!

8 TŁOKÓW W 4 CYLINDRACH??? Czyli SUPER Dwusuw w DIESLU!!!2TD czyli silnik dwusuwowy w dieslu, będzie bohaterem dzisiejszego odcinka mechaniki dla laika, a do tego zostanie zestawiony z bardzo nowoczesnym silnikiem również o 2 suwach pracy.
Jeśli mechanika dla laika się podoba to kciuk w górę i niech się niesie.

link do carvertical i 10 procent rabatu na raport z linku.
—————————————————————————–
https://www.carvertical.com/pl/landing/v3?utm_source=infl&a=milosnicy4kolek&b=596ea163&voucher=milosnicy4kolek
——————————————————————————

STREFA OKAZJI I PROMOCJI Allegro dla widzów m4k
——————————————————————————
https://na.allegro.pl/PROMO_M4K
——————————————————————————

szukasz tanio ubezpieczenia? Koniecznie zajrzyj na Mubi.pl
specjalnie dla widzów M4K przygotowano ofertę za zakup dowolnego OC wraca na twoje konto 150zł
——————————————————————————————
https://mubi.pl/milosnicy4kolek/
———————————————————————————
W RAZIE PYTAŃ ADRES EMAIL
—————————————————-
m4k@mubi.pl
—————————————————-

WALIZKA NARZĘDZI BY M4K GARAGE z Autografem i wieloma dodatkami
—————————————————————————————
https://na.allegro.pl/PROMO_M4K_walizkablackfriday
—————————————————————————————

meble warsztatowe których się nie powstydzimy 🙂
——————————————

Start


——————————————

JUŻ JEST NOWY WARSZTAT M4K GARAGE WROCŁAW koniecznie zajrzyjcie
———————————————————————————
https://www.facebook.com/M4KGarageWroclaw/
———————————————————————————

WSPÓŁPRACA
info@milosnicy4kolek.pl

Importowane z Youtube Zajmujemy się diagnozowaniem oraz naprawą układów elektronicznych silników benzynowych i diesla. Jednym z takich warsztatów jest nasza firma. Zatrudniamy mechaników doskonale zaznajomionych z technologią pojazdów Opla, którzy są w stanie zidentyfikować i naprawić zarówno standardowe, jak i bardziej zaawansowane usterki i awarie w tych samochodach. Wyraźnym atutem jest wysoki poziom kwalifikacji i duże doświadczenie zawodowe naszych mechaników. W rezultacie wszystkie prace są wykonywane z dokładnością, wydajnością i szybkością.

Wykonujemy:

odczyt informacji ECU
odczyt błędów
kasowanie błędów
regulacje
aktywacje elementów wykonawczych
kodowanie wtryskiwaczy

Serwis samochodowy w Warszawie (Polska)
Każdy właściciel samochodu zdaje sobie sprawę, że utrzymanie pojazdu w dobrym stanie i planowanie regularnej konserwacji są kluczowe dla utrzymania jego sprawności i bezpieczeństwa. Nie da się jednak uniknąć zużycia poszczególnych elementów, a także wystąpienia problemów wymagających drobnych lub znacznych napraw. Potrzebujesz wtedy usług doświadczonego technika, który szybko i prawidłowo naprawi wykryty problem, umożliwiając dalszą eksploatację pojazdu.

Nasza firma zajmująca się naprawami samochodów, zlokalizowana w dogodnej lokalizacji, zajmie się wszystkimi aspektami naprawy i konserwacji pojazdów, w tym diagnostyką i wymianą zużytych części, w sposób wydajny i kompetentny. Warszawskie Centrum Obsługi Pojazdów znajduje się na warszawskiej Woli i obsługuje głównie klientów z tej okolicy i okolic.

Mechanik samochodowy z dużym doświadczeniem w Warszawie
Dbamy o to, aby nasi klienci otrzymali kompleksową obsługę, a także fachową pomoc w przypadku problemów z pojazdem. Wszyscy w naszym zespole mają nie tylko wieloletnie doświadczenie, ale także rozległą wiedzę na temat mechaniki pojazdów, w tym zarówno samochodów zaawansowanych technologicznie, jak i starszych modeli samochodów.
Przed przystąpieniem do jakichkolwiek prac przeprowadzamy pełną diagnostykę, aby móc dokładnie zidentyfikować źródło awarii i jak najszybciej ją wyeliminować, unikając konieczności obciążania klienta dodatkowymi usługami.
Wśród usług świadczonych przez naszą firmę naprawy samochodów są:

– wykonywanie napraw samochodów wszystkich marek i modeli,
– regularna wymiana zużytych części, – naprawa układów i podzespołów chłodzenia, układu kierowniczego, hamulcowego i innych oraz
Ponadto świadczymy kompleksowe usługi wulkanizacyjne.
– montaż instalacji LPG; – wykonywanie przeglądów okresowych.
Ponadto nasza naprawa samochodowa wyposażona jest w specjalistyczny sprzęt i systemy diagnostyczne, które umożliwiają mechanikowi dokonywanie drobnych poprawek lakierniczych i innych czynności obsługowych w celu utrzymania pojazdu w dobrym stanie. Zależy nam nie tylko na zapewnieniu najwyższego poziomu obsługi, ale także na tym, aby nasi klienci byli w pełni zadowoleni z wykonanych napraw. Dzięki temu nasza firma zajmująca się naprawami samochodów korzysta tylko ze sprawdzonych części zamiennych renomowanych producentów. Jeśli szukasz najlepszego warsztatu samochodowego w okolicy Warszawy, skontaktuj się z nami!

TWÓJ SAMOCHÓD JEST W DOBRYCH RĘKACH.
Zależy nam na Twoim optymalnym bezpieczeństwie i przyjemności, dlatego każdą naprawę traktujemy jako wyjątkową sytuację. Identyfikujemy źródło usterek na podstawie objawów, historii pojazdu i częstotliwości użytkowania, aby zapobiec kolejnym problemom i zapewnić, że pojazd jest gotowy do jazdy i nie wrócisz do nas z takim samym uszkodzeniem.

Kontaktujemy się z Państwem na bieżąco, aby na bieżąco informować Państwa o postępach naprawy oraz organizować wszelkie niezbędne informacje.
Zadzwoń lub zostaw wiadomość, a odezwiemy się najszybciej jak to możliwe! Co powinieneś regularnie zmieniać w swoim samochodzie?
Każdy kierowca powinien pamiętać, że części i płyny robocze należy regularnie wymieniać. Przede wszystkim raz w roku należy wymieniać olej silnikowy i filtr oleju, a także filtry paliwa, powietrza i kabinowe. Wszystko zależy jednak od tego, jak często samochód jest używany i ile kilometrów dziennie pokonuje. Sugeruje się wymianę oleju i filtrów co 20 tys. kilometrów, ale wymiana co 15 tys. kilometrów jest bezpieczniejszym wyborem – zwłaszcza jeśli auto przejedzie dystans w mniej niż rok.

Ważnymi elementami są również klocki i tarcze hamulcowe, które zużywają się podczas postoju pojazdu. Jeśli nie ma rozpraszających dźwięków, można je wymienić po około 30 – 50 tysiącach przejechanych kilometrów (km) (w zależności od jakości użytych części). Podczas hamowania słychać zgrzytanie, co oznacza, że ​​klocki hamulcowe nie są już ścierane i należy je wymienić na nowe. Jazda z takimi klockami hamulcowymi powoduje nie tylko szybkie zużycie tarcz hamulcowych, ale również jest niezwykle niebezpieczna!

Należy również pamiętać o regularnej wymianie rozrządu, zgodnie z zaleceniami producenta. Z powodu tej częstotliwości awarii pasek rozrządu może spowodować znaczne uszkodzenie silnika. Ważne elementy, o których powinien pamiętać kierowca: olej w skrzyni biegów (co 60-80 tys. km), opony (sezon po sezonie i przy zużytym bieżniku) oraz akumulator (co 60-80 tys. km). ). Jakiego oleju silnikowego powinienem używać w swoim samochodzie?
Na rynku dostępne są trzy rodzaje olejów: syntetyczne, półsyntetyczne i mineralne. Większość różnic wynika z różnic w składzie, a mianowicie ilości zawartych baz olejowych i substancji uszlachetniających (dodatków). Syntetyczne oleje silnikowe są obecnie najpopularniejszymi i powszechnie dostępnymi olejami silnikowymi, ponieważ zostały zaprojektowane z myślą o zaspokojeniu potrzeb i wymagań nowoczesnych silników. Jego formuły działają znacznie lepiej, zachowują swoje właściwości zarówno w wysokich, jak i niskich temperaturach, utrzymują silnik w czystości, zmniejszają tarcie i zużycie części i paliwa oraz redukują osady w komorze spalania, a także inne korzyści.

Istnieje również unikalna terminologia, którą można spotkać na olejach, taka jak 0W, 15W, 60 i tak dalej. Służą do opisu lepkości oleju, który stanowi barierę dla pływania. Litera W wskazuje lepkość w niskich temperaturach, podczas gdy litera N wskazuje na brak lepkości w wysokich temperaturach. Najczęściej stosowanymi obecnie smarami są uniwersalne, wielosezonowe oleje, które dobrze sprawdzają się zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Niższa wartość oznacza zmniejszoną lepkość, która nie powoduje obniżenia osiągów silnika. Z drugiej strony wyższa lepkość zapewnia skuteczniejszą ochronę silnika przed zużyciem. Naprawa samochodu z ubezpieczeniem OC – jak się do tego zabrać poprawnie.
Istnieje możliwość, że samochód zostanie naprawiony na warunkach ubezpieczenia drugiego kierowcy, jeśli to on w pierwszej kolejności ponosi winę za zdarzenie. Z kolei kierowca, którego samochód uległ uszkodzeniu, ma możliwość wyboru między dwoma rodzajami płatności: gotówką (tzw. rozliczenie kosztowe) i bezgotówkową. W zależności od okoliczności pierwszego kierowca otrzyma odszkodowanie za szkodę, której wysokość ustali ekspert. Kierowca zamiast płacić gotówką przywozi swój samochód do warsztatu samochodowego, a po wykonaniu usługi warsztat rozlicza się z ubezpieczycielem, od którego otrzymał polisę, zgodnie z prawem.

47 thoughts on “8 TŁOKÓW W 4 CYLINDRACH??? Czyli SUPER Dwusuw w DIESLU!!!

 1. Jestem po drugiej ostrej dyskusji z szoferami i mechanikami samochodowymi na temat diesla dwu suwowego, w tym również bez glowicowrgo. Przez grono ,,znawcow tematu" jako profan(jestem elektronikiem), nie moglem im uświadomić, że istnieje silnik diesla, dwu suwoy, bez glowicowy. Znalazlem ten filmik, i pokazałem ignorantom szoferom. Nie wiem czy obejrzeli. Nagrajcie jakiś film, ktory zmniejszy liczbę szoferow ignorantów w tym temacie.

 2. Polecam materiał : Nowy polski motocykl p. Synakiewicza i jego silnik V2 JJ2SG. To jest to 500cm i 100km mechanicznych. Przykladowo 1500cm poj. i mamy 300 km nie do wiary ale prawdziwe. Silnik który wbudowany do motocykla ,samochodu i innego odbiornika mocy , powiedział bym "rewelka".Nie to źebym chciał go lansować ale w tym temacie "cudze chwalicie swojego nie znacie". Pozdrawiam serdecznie.Dla mnie amagora motoryzacji i mechaniki bąba .

 3. Silniki diesla dwusuwowe były stosowane w lokomtywach:
  M62/ST44 (14D40, V12, 150,6L, 2000KM, 48 zaworowy – tylko zawory wydechowe)
  Class 66 (12N-710G3B-T2, V12, 139,3L, 3290KM)
  EMD F7 (EMD 567 w konfiguracjach: V6, V8, V12, lub V16 o pojemności 9,6 litra na cylinder)
  także inne lokomotywy amerykańskie EMD były wyposażone w dwusuwowe diesle).
  Tego typu silniki stosuje się też w sprzęcie wojskowym, na statkach.

 4. Taki układ przyszedł mi do głowy w drugiej lub Trzeciej klasie Liceum zawodowego (naprawa maszyn i urządzeń). Jednak mojego nauczyciela technologii to nie zainteresowało. Tak się morduje talenty.

 5. Koniec, fajnie jakby w Europie zaczeli produkować te nowe silniki diesla trzycylindrowe z dwoma tłokami mogła to być nowa przyszłościowa technologia dla samochodów spalinowych.😄😄😄

 6. Silniki typu dwa tłoki na cylinder znane są od lat 30 przykładowo silnik rzędowy Junkers Jumo 205D można zobaczyć fajny przekrój tego silnika w Krakowskim Muzeum Lotnictwa Polskiego.

 7. 7min 15 sek. To jest od kilkudziesięciu lat stosowane w silnikach okrętowych. Fajnie że ktoś zaryzykował i zainwestował kase w produkcje takiego silnika do aut.

 8. Michu popracuj proszę nad poprawnością wypowiedzi, bo takie błędy nie przystoją miłośnikowi motoryzacji 😉 Tak dla ścisłości – suw pracy jest zawsze jeden – czy w 2T, czy w 4T. Różnica i w pewnym kontekście lepsza sprawność silnika 2T wynika z tego, że ma jeden suw generujących straty, a w 4T tych stratnych suwów jest 3. Tak, dmuchawę – rozrząd w takim dieslu 2T trzeba napędzać, ale to i tak wypada korzystniej niż machać tłokiem w te i na zad kolejne dwa razy, jak w 4T 😉

 9. W lokomotywach do dziś stosuje się silniki 2suwowe np. silnik w m62(st44 Gagarin) z 14d40 12 cylindrowa vka od ZSRR czy amerykańsko brytyjska lokomotywa bardziej współczesna Class 66 z 12N-710G3B-T2 również V12

 10. Błąd w nazwie, u pana z povagowanych jest jasno omówione ze nie może być więcej ani mniej niż 3 cylindry ponieważ mieszanka nie będzie się tak dobrze i równomiernie spalać oraz spaliny będą bardziej zanieczyszczone a co za tym idzie doskonale wiemy ! 😀
  8:28 Popieram ! Omijamy rozrząd, głowice a koła zębate łączą 2 wały wraz w przeciwstawnymi tłokami, jednym słowem przyszłość..

 11. 2TD czyli DwuTakt – a więc dwusuw . A apropos ideału silnika spalinowego to ma on jedną część ruchomą, która realizuje wszystkie procesy zachodzące w silniku.
  Szkoda, że tu nie pokazałeś i nie wyjaśniłeś dokładniej procesów zachodzących w silniku 2TD . Samo wspomnienie o tym że coś takiego jest , to dla laików a nie pasjonatów.

Dodaj komentarz

eskişehir eskort - eskort eskişehir - mersin eskort - izmir eskort - eskort bursa - adana eskort - eskort adana - eskorteskişehir eskort - eskort eskişehir - mersin eskort - izmir eskort - eskort bursa - adana eskort - eskort adana - eskorteskişehir eskort - eskort eskişehir - mersin eskort - izmir eskort - eskort bursa - adana eskort - eskort adana - eskort Call Now ButtonZadzwoń!