🚗 Suzuki Swift 2021 – 1.2 CVT Premium Plus Hybrid jak się jeździ z bezstopniową skrzynią biegów?

🚗 Suzuki Swift 2021 - 1.2 CVT Premium Plus Hybrid jak się jeździ z bezstopniową skrzynią biegów?✅Zobacz co dla ciebie przygotowaliśmy:

Spis treści:
00:00 – 00:26 – wstęp,
00:45 – 03:26 -nieco o Suzuki,
03:27 – 04:47 – silnik i skrzynia Suzuki,
04:48 – 05:35 – spalanie Suzuki Swift,
05:36 – 08:04 – wnętrze,
08:05 – 09:50 – przyspieszenie i jazda SUZUKI Swift,
09:51 – 11:38 – jak działa tempomat w Suzuki Swift?,
11:39 – 13:05 – czujniki,
13:06 – 14:00 – jak działa tryb SPORT,
14:03 – 15:40 – przyspieszenie do 100 km/h i 120 km/h,
15:41 – 17:57 – podsumowanie,

Suzuki Swift 1.2 Premium Plus Hybrid jest odpowiedzią na zwiększone zapotrzebowanie klientów na auta miejskie. Stanowi również kompromis pomiędzy ekologią a sportowym charakterem auta.

Czy ten kompromis się udał?

Obejrzyjcie film i sami odpowiedzcie sobie na to pytanie. Naszym zdaniem nie do końca. Auto wygląda co prawda na sportowe – ale to tylko wygląd. Osiągi jakie prezentuje pozostawiają wiele do życzenia…
Przy dwóch trybach jazdy normalnym i sportowym, w tym sportowym Suzuki Swift gorzej się rozpędzał niż przy normalnym trybie jazdy…

Warto pochwalić to auto za przestronną kabinę i sporo miejsca z tyłu. Jeżeli chodzi o deskę rozdzielczą, to w tym modelu w przeciwieństwie do Suzuki SX4 sterowanie komputerem pokładowym odbywa się przy pomocy wygodnego przycisku na kierownicy. Jednak nadal komunikaty są po angielsku.

Testowane Suzuki to MILD Hybrid. Czyli tzw. miękka hybryda mająca za zadanie wspieranie silnika spalinowego przy bardziej intensywnych momentach w czasie jazdy jak np. przy wyprzedzaniu lub podczas uruchamiania silnika. Generalnie ujmując – zawsze wtedy, gdy wzrasta zapotrzebowanie na paliwo.

Jak dokładnie działa technologia mild hybrid od Suzuki…?
Składa się ona z trzech głównych elementów:

✅ urządzenia ISG 48V z funkcją silnika elektrycznego,
✅ akumulatora litowo-jonowego 48V,
✅ przetwornicy prądu stałego z 48V na 12V.

Podwyższone napięcie ISG pozwala wygenerować dodatkową moc i moment obrotowy wspomagające silnik spalinowy, a także zwiększa moment obrotowy podczas ruszania i przyspieszania. Nowa funkcja wspomagania biegu jałowego eliminuje zużycie paliwa podczas wytracania prędkości.

Jazda tym samochodem jest całkiem przyjemna. Nie jest to demon prędkości, gdyż do 100km/h rozpędza się w ok. 10 s., ale przecież mamy do czynienia z małym miejskim autem. We wnętrzu podczas jazdy nie jest nadmiernie głośno. Auto jest komfortowe, choć przy większej ilości osób w kabinie, dłuższe przejazdy mogą okazać się męczące.

Ceny modelu z 2020 roku zaczynają się już od. ok 53 tys. PLN. Natomiast rocznik 2021 spełniający najnowszą normę emisji spalin kosztuje od 65 tys. PLN

Ciekawe jakie jest wasze zdanie o testowanym Suzuki Swift?
Obejrzyjcie nasze VIDEO i dajcie znać jak wam się podoba to auto!

Chcesz wiedzieć więcej o skrzyniach CVT?
Wbijaj na nasz wpis: https://www.autobaza.pl/page/portal/auto-ekspert/skrzynia-cvt-opinie-wady-zalety/
Zainteresowało cię to SUZUKI i chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej? Czytaj tutaj:
https://www.autobaza.pl/page/opinie-o-samochodach/suzuki-swift-1-2-premium-plus-hybrid/

Oglądasz kanał @Autobaza Videoblog
Znajdziesz tu testy aut, filmy dot. elektromobilności, jak również video z interpretacją niektórych przepisów prawa o ruchu drogowym. Pomożemy w rejestracji pojazdu oraz udzielimy praktycznych wskazówek przy jego sprzedaży lub zakupie. Będziemy opowiadać o klasycznych oszustwach sprzedawców, podpowiemy jak się ich ustrzec. Znajdziesz tu również filmy typowo edukacyjne z zakresu motoryzacji.

A na naszej stronie www.autobaza.pl znajdziesz raporty historii pojazdu, dzięki którym łatwiej ci będzie wybrać dla siebie dobre auto czy inny pojazd. Agregujemy dane z wielu wiarygodnych i uznanych źródeł. Współpracujemy z zaufanymi podmiotami jak m.in. holenderska fundacja Nationale Auto Pas (NAP). Serwisowi autobaza.pl został również przyznany certyfikowany dostęp do National Motor Vehicle Title Information System (NMVTIS) czyli do Krajowego Systemu Informacji o tytułach pojazdów silnikowych w USA.

Posiadamy historię pojazdu z Niemiec, Francji, Belgii, Holandii czy USA.

Nasza strona: https://www.autobaza.pl

Facebook: https://www.facebook.com/AutoBazaPL

Linkedin: https://www.linkedin.com/company/autoiso

Importowane z Youtube

admin: